top of page

Ранній розвиток чи раннє навчання?



Словосполучення ”ранній розвиток” настільки міцно закріпилося у головах молодих батьків, що, здавалося, не виникає жодних проблем в інтерпретації його значення. Але останнім часом все більше можна почути негативних оцінок і думок з цього приводу, оскільки багато хто ”ранній” розцінює як ”передчасний”. Ми не можемо оминути це питання, адже на розумінні цих засад ґрунтується вся наша методика. Таке непорозуміння походить від того, що батьки плутають два абсолютно протилежних за формою і наповненням процеси – ”ранній розвиток” і ”раннє навчання”.

Говорячи про раннє навчання, ми говоримо про намагання дорослого змусити дитину оперувати енциклопедичними знаннями, завчати через силу інформацію, яка є насправді непосильною для її віку.

Займаючись раннім розвитком, ми знайомимо дитину з тим чудовим оточуючим світом, в якому вона живе поряд з нами. Ранній розвиток – це час, проведений разом, це домашня атмосфера, це тепло, добро і гармонія батьківської любові. Це не навчання читанню у 2 роки, чи таблиці множення у 3, це делікатний процес, що змушує дитину цікавитися, ставити питання і знаходити самій відповіді на них. Ранній розвиток – готовність батьків вчитися самим поруч з дитиною, а не вчити лише її. Тільки в такому середовищі дитина почне відчувати, мислити, аналізувати і вчитися. Тільки на таке підґрунтя можна накладати знання у формі гри, щоденного квесту, щоденної допитливості і постійних ”чому?”. Тільки так дитина буде йти уперед у країну знань, не помічаючи, що з нею займаються, а не просто грають…

Ранній розвиток – це час, проведений разом, це домашня атмосфера, це тепло, добро і гармонія батьківської любові. Це готовність батьків вчитися самим поруч з дитиною, а не вчити лише її. Тільки в такому середовищі дитина почне відчувати, мислити, аналізувати і вчитися.


bottom of page