Що таке адвент-календар і для чого він потрібен?
Очікування свята не менш приємне, ніж воно саме. Більш того, я впевнена, що без цих виснажливих днів з нескінченними питаннями: “Ну, коли ж?”, без особливої атмосфери підготовки, без радісних турбот не такою яскравою буде і сама подія.
Адвент - (від лат. Adventus - прихід) - час очікування Різдва (особливий період, чотири тижні посту в католицькій церкві).
У нас в країні час очікування - не тільки Різдва, а й Нового року.
Вигадали календар не так давно, наприкінці 19-го століття, в Німеччині. І без дитини-чомучки тут не обійшлося. Фрау Ленг просто замучив син Герхард, який щодня запитував маму, коли ж уже настане Різдво ?! Вона не витримала і зробила йому з картону з віконцями календар - за кількістю днів перед Різдвом. Герхард міг відкрити тільки одне віконце в день, за ним ховалося маленьке печиво. Так він бачив сам, скільки печива ще потрібно з'їсти до головного свята, скільки залишилося днів. До речі, коли хлопчик виріс, мамин винахід став приносити йому прибуток - він став випускати перші в світі адвент-календарі - коробки з віконцями, за якими ховалося вже не печиво, а цукерки.
Навіщо ж потрібен дитині такий календар? (Батькам, звичайно, потрібен, щоб не відповідати на одне і те ж саме питання весь грудень.) Час - таке розмите поняття, таке невловиме ... Три дні, тиждень, місяць - чим молодша дитина, тим складніше їй зрозуміти, а багато це чи ні? Скільки тут несподіванок, скільки сніданків, скільки маминих обіймів перед сном? А скільки це буде “в цукерках”? Або в цікавих історіях на ніч? Календар допомагає відчути плин часу. І допомагає вчитися рахувати!
І ще, це ж здорово, коли ми, дорослі, можемо створити дітям чарівний світ. Де Дід Мороз або Святий Миколай забирає лист з морозилки, а в особливих конвертиках щоранку з'являються сюрпризи - від сніговика, гномиків або Снігуроньки ...
Можливі завдання для адвент-каледаря:
На мій погляд Новорічний адвент-календар для дитини 2-3 років може містити наступні завдання (хоча багато підійде і для дітей старшого віку):
Намалювати зимовий малюнок на вікні (дід мороз, сніговик, замети, ялинка або прикрашена кульками ялинова гілочка).
Вирізати сніжинки і розвісити на стіни і вікна.
Почитати заздалегідь куплену нову книжечку про новий рік.
Зробити символ Нового Року - з пластиліну або намалювати крупно на картоні, вирізати і повісити на видне місце.
Зробити домашнє морозиво зі сметани і згущеного молока.
Зробити ялинку з конструктора, з макаронів, з кубиків, з прищіпок.
Намалювати листівки для бабусі і дідуся.
Вивчити чотиривірш.
Зробити новорічну аплікацію.
Намалювати лист Діду Морозу (що б дитина хотіла в подарунок – можна скористатися наліпками і запропонувати дитині наклеїти те, що вона бажає).
З'їздити в гості до родичів (наприклад, до бабусі).
Зліпити з пластиліну сніговика.
Зліпити сніговика на прогулянці.
Кидатися сніжками на прогулянці.
Зліпити ялинкові іграшки з солоного тіста (або просто сніговика).
Сходити .до лялькового театру або на новорічну виставу.
Сходити на ялинку в центрі міста.
Сходити в зоопарк - віднести звірам подарунки або просто купити пакет пшона і нагодувати пташок в найближчому парку.
Зробити годівницю для птахів.
Зробити гірлянду з паперу, горобини.
Записати в зошит або зняти на відео, як дитина відповідає на питання (потім щороку ставити йому ці питання і дивитися, як змінюються відповіді). Наприклад: що ти любиш їсти, що ти любиш робити, твоя улюблена іграшка, улюблена машинка, що ти хочеш в подарунок від Діда Мороза.
Слухаємо і співаємо новорічні пісні, колядки.
Разом випікаємо імбирне печиво.
Новорічні мультики ( «Сніговик-поштовик», «12 місяців», «Ну, постривай. Випуск 8», «Зима в Простоквашино», «Як Їжачок і Ведмедик зустрічали Новий рік», »Умка шукає друга»)
Прикрашаємо ялинку і прикрашаємо квартиру.
Особисто я не дозволяю дочці цукерки, то в якості солодощів будуть використовуватися сухофрукти, журавлина в цукрі, сушки, пряники, пастила, зефір.
Для старших діток смакоту для адвент-календаря можуть бути такі: печінки, цукерки, кіндер-сюрприз, маленькі шоколадки.
Приклади подарунків для Адвенту:
фігурка діда морозу, снігуроньки або сніговика;
нові пензлики, фарби;
олівці;
пластилін;
наліпки;
мильні бульбашки;
повітряні кульки;
новорічна книжка;
розфарбовки;
маленька мозаїка;
маленький конструктор (або купити великий набір і видавати щодня по частинах);
фігурки полярних тварин (видавати по одному, в кінці зберете колекцію);
прикраси на ялинку;
бісер:
ліхтарик:
штампи;
формочки для вирізання печева.
Для маленької дитини найкраще відкривати новий день Адвенту прямо з ранку - після пробудження. Це допомагає діткам легко вставати і особливо актуально для тих, кому вже потрібно ходити в садок або школу.
Спробуйте і ви цього року подарувати дитині такий календар. Для зовсім маленьких можна зробити календар за тиждень до Нового року. Приклади найяскравіших календарів ви можете подивитися у розділі Бонуси Додаткові матеріали. Крім того ви знайдете шаблон адвент-календаря Діда Мороза, кожен день на бороду якого слід клеїти шматочок вати.
Веселого очікуквання вам разом з проектом Divasik box!